top of page

טכניקות, ​כלים ושיטות

הסדנאות והפרויקטים שלנו מתבססים על הכלים והשיטות העדכניות ביותר בעולם ניהול החדשנות והחשיבה היצירתית. במקרים רבים אנחנו משלבים בין הכלים השונים לתוצאות מייטביות על מנת להתאים את הפעילות לתרבות הארגונית היחודית ללקוח ולאופיים של המשתתפים.  

חשיבת עיצוב Design Thinking

 

גישת Design Thinking היא גישה השמה את האדם במרכז, ומשלבת בתוכה את הרצוי מנקודת המבט האנושית, האפשרי מנקודת המבט הטכנולוגית והכדאי כלכלית. הגישה מאפשרת לאנשים שאינם מעצבים בהשכלתם, לעשות שימוש בכלים יצירתיים על מנת להתמודד עם אתגרים מסוגים שונים. התהליכים בשיטת Design Thinking מעודדים שימוש ביכולות שיש לכל אחד, אך נותרות חסרות שימוש בגישות המקובלות לפיתרון בעיות. השימוש בשיטת Design Thinking מסייע לארגונים להבין איך עולמם ומוצריהם יראו בעתיד, לזהות הזדמנויות חדשות, ולבנות מפת דרכים שתביא אותם לשם.

 

אנו מעבירים סדנאות בחשיבת עיצוב, ועושים שימוש רחב בטכניקות השונות במסגרת פרוייקטי החדשנות שלנו. למידע נוסף על חשיבת עיצוב לחצו כאן

LEGO Serious Play

®LEGO Serious Play היא שיטה מונחית שפותחה על ידי חברת LEGO לארגונים עסקיים. היא מיועדת לחשיבה, תקשורת ופיתרון בעיות, ועושה שימוש במודלים מטאפוריים תלת-מימדיים (הבנויים בקוביות לגו) של נושאים ואתגרים, על מנת לעודד חשיבה יצירתית ובחינה מעמיקה של מערכות והקשרים. בפגישת LSP המשתתפים מובלים דרך סידרת שאלות מאתגרות, כאשר כל משתתף בונה את תשובותיו כמודל לגו, תוך שימוש בקוביות לגו שנבחרו בקפידה מבחינה נושאית. מודלים אלו משמשים כבסיס לדיון קבוצתי, חלוקת ידע, פיתרון בעיות וקבלת החלטות. 

 

אנו מנחים סדנאות בשיטה בנושאים כגון תכנון אסטרטגי, בניית צוות, חדשנות ופיתוח מוצרים חדשים, אתחול פרוייקטים מורכבים ועוד.

Lateral Thinking

 חשיבה לאטרלית, מושג שהומצא על ידי ד״ר אדוארד דה-בונו, הנה צורת חשיבה ופיתרון בעיות המביאה באופן שיטתי לחשיבה יצירתית והמצאתית. השיטה מיושמת בהצלחה בארגונים המובילים בעולם, ולמעלה מ 700,000 איש עברו את הסדנאות של חברת De Bono Thinking Systems האמונה על פיתוח והפצת שיטות החשיבה וההדרכה של ד״ר דה-בונו במעל 70 מדינות בעולם. הכשרה בחשיבה לאטרלית מלמדת כיצד לחשוב בצורה יצירתית, איך להפוך בעיות להזדמנויות, כיצד לזהות פתרונות חלופיים לבעיות, וכיצד להגדיל באופן משמעותי את כמות ואיכות הרעיונות על ידי צורות חשיבה שאינן מופעלות בצורת החשיבה הטבעית שלנו.

תיאטרון אילתור

 תיאטרון אלתור הוא צורה של תיאטרון בה המופע נוצר ברגע שהוא מבוצע. הדיאלוג, הפעולה, הסיפור והדמויות נוצרות בשיתוף פעולה בין השחקנים ועל ידיהם כך שהמופע מתקיים, ללא שימוש בתסריט ידוע מראש. על מנת שצוות מאלתר יצליח, נדרשת בין השאר הקשבה לאחר, יצירתיות ופיתוח מתמיד של רעיונות של אחרים.

מזכיר משהו ? אכן, משחק אלתור דומה מאוד לסיעור מוחות, והשימוש בטכניקות והתהליכים מעולם האילתור מסייעים רבות בעידוד תקשורת אפקטיבית, העלאת רמת האנרגיה ובחינה בלתי אמצעית של רעיונות. 

 

אנו עושים שימוש בתרגילים מעולם האילתור בסנדאות שלנו ובסיעורי המוחות אותם אנחנו מנחים.

FourSight

 כפי שאנשים שונים בצורה בה הם מעבדים מידע, כך הם שונים בגישתם לחשיבה יצירתית, באנרגיה שהם מביאים ובהתנהלותם בתהליך החדשנות. מרביתנו מעדיפים סגנון חשיבה אחד על פני האחר, מה שמביא עמו חוזקות מחד ונקודות עיוורון מאידך.

 

FourSight הוא כלי אבחון הבא לזהות איזה סגנון מועדף על כל אחד בתהליך היצירתי ואיזה סגנון מועדף על חברי הצוות האחרים. סדנת FourSight מאפשרת להציף, להבין ולהכיר בהבדלים בסגנונות ההתנהגות כיתרון עבור הצוות והפרט ועל ידי כך: 

 

  • לבנות צוות יעיל ומגובש יותר

  • למנוע קונפליקטים הנובעים מפערי סגנון

  • לאפשר לפרטים למצות את סגנונם האישי

 

אנו מעבירים סדנאות בשיטה לצוותים המעוניינים לעבוד טוב יותר בתהליכים יצירתיים, וכמו כן עושים בה שימוש בעת בניית צוותי חדשנות ארגוניים.

bottom of page