top of page

הסדנאות שלנו

אנו מציעים מגוון הרצאות וסדנאות בנושאים הנסובים סביב חדשנות לקהלים החל מצוות בודד ועד מאות אנשים, מסדנאות מבוא ועד סדנאות Hands-On מתקדמות. ההפעלות שלנו נתפרות לפי מידת הלקוח בהתאם להקשר הארגוני בו נערכת הסדנא, התעשיה בה הוא פועל, והמשתתפים. כל ההרצאות וההפעלות מועברות על ידי מנחה קבוצות מקצועי בעל ניסיון עשיר ומעשי בניהול חדשנות ותהליכי יצירתיות. 

קורס חשיבה יצירתית

בקורס חשיבה יצירתית המשתתפים נחשפים לשיטות חשיבה ממגוון מקורות, על מנת לגלות את סגנונם האישי בהעלאת רעיונות והשיטה המתאימה להם ביותר. הסדנא שמה דגש על יצירתיות בהקשר של חיי העבודה היום יומיים ונותנת כלים מעשיים לשימוש מיידי במגוון בעיות ותחומי עניין. הסדנא מתאימה לכל פרט המעוניין לחזק באופן משמעותי את יכולות החשיבה היצירתית שלו במסגרת חייו המקצועיים, לצורך ייצור רעיונות ופתירת בעיותת ובפרט בפרט, לאנשים העוסקים בחיים המקצועיים בחדשנות כגון חברי צוותי חדשנות, אנשי ניהול מוצר, אנשי R&D וכד׳.

סדנאות והרצאות חוויתיות בנושא חדשנות

אנו מציעים מגוון הרצאות והפעלות בנושאי יצירתיות וחדשנות המתאימים לימי עיון או תהליכים ארגוניים הנסובים סביב חדשנות, או פעילויות העשרה צוותיות. ההפעלות וההרצאות שלנו נתפרות לפי מידה, מתאימות לצוות בודד ועד מאות אנשים, ונוגעות בין השאר בנושאים העדכניים ביותר בעולם ניהול החדשנות כגון Design Thinking, חדשנות פתוחה, מודלים מתקדמים בניהול חדשנות ארגונית והחסמים להיווצרותה.

סדנאות Design Thinking

גישת Design Thinking היא גישה השמה את האדם במרכז, ומשלבת בתוכה את הרצוי מנקודת המבט האנושית, האפשרי מנקודת המבט הטכנולוגית והכדאי כלכלית. הגישה מאפשרת לאנשים שאינם מעצבים בהשכלתם, לעשות שימוש בכלים יצירתיים על מנת להתמודד עם אתגרים מסוגים שונים. חשיבת Design Thinking מאפשרת דרך של איזון בין האנליטי והרציונלי לבין הרגשי והאינטואיטיבי בפיתרון בעיות ויצירת מוצרים ותהליכים חדשים. אנו מציעים מספר סוגי סדנאות להיכרות עם חשיבת Design Thinking ולחוויה בלתי אמצעית כיצד תרבות של חדשנות מרגישה ונראית. לפרטים נוספים לחצו כאן.

סיעורי מוחות ויזואלים

סיעור מוחות ויזואלי מתבסס על העלאת רעיונות תוך שימוש במודלים פיזיים ממשיים על מנת לתאר, לייצג, ולהבנות אותם לאורך זמן. הם יעילים מאוד בהתמודדות עם בעיות קשות, כאשר יש צורך ברף גבוה של יצירתיות, ובפרט בבעיות בהן חיוני להציף את הידע הקולקטיבי של הקבוצה באופן אופטימלי, ומביאים את החזר ההשקעה הגבוה ביותר כאשר בחדר נמצאים אנשים מרקעים, תפיסות עולם ומחלקות ארגוניות שונות. סיעורי מוחות ויזואליים משמשים בהצלחה בין השאר בתהליכי תכנון אסטרטגי, חדשנות מוצרית, תהליכי בניית צוות ושינוי ארגוני וזיהוי צרכי לקוח. 

סדנת ״מי הרג את החדשנות״

סדנת המשחק Who Killed Creativity היא כלי אבחון ארגוני, המאפשר הבנה של התרבות והאקלים הארגוני בכל הנוגע לחשיבה יצירתית וחדשנות. הסדנה מאפשרת דיון מעמיק והצפת תובנות בנושא החדשנות הארגונית, בסביבה בטוחה ולא מאיימת. התוצר, הוא תמונת עולם כנה וברורה של מצב החדשנות והחשיבה היצירתית ברמת הפרט, הצוות והארגון. השימוש במשחק מייצר סביבה מגרה, אינטראקטיבית ומהנה לדיון וחשיבה.

 

סדנת FourSight

כפי שאנשים שונים בצורה בה הם מעבדים מידע, כך הם שונים בגישתם לחשיבה יצירתית, באנרגיה שהם מביאים ובהתנהלותם בתהליך החדשנות. מרביתנו מעדיפים סגנון חשיבה אחד על פני האחר, מה שמביא עמו חוזקות מחד ונקודות עיוורון מאידך. FourSight הוא כלי אבחון הבא לזהות איזה סגנון מועדף על כל אחד בתהליך היצירתי ואיזה סגנון מועדף על חברי הצוות האחרים. סדנת FourSight מאפשרת להציף, להבין ולהכיר בהבדלים בסגנונות ההתנהגות כיתרון עבור הצוות והפרט ועל ידי כך לבנות צוות יעיל ומגובש יותר, למנוע קונפליקטים הנובעים מפערי סגנון ולאפשר לפרטים למצות את סגנונם האישי. לפרטים נוספים לחצו כאן.

סדנת חדשנות וחשיבה יצירתית למנהלים 

מחקר של חברת IBM בקרב 1500 מנהלים בכירים בשנת 2012 הצביע כי יצירתיות היא התכונה החשובה ביותר עבור מנהלים בעתיד, אך מחקר מקביל של ה Harward Business Review מצא כי פחות מ 10% מהמנהלים עוסקים בזה הלכה למעשה. בעולם בו חדשנות הפכה לערך מרכזי לפעילות הארגון, מנהלים נדרשים ליכולות והתנהגויות חדשות על מנת להוות מודל לחיקוי ולקדם התנהגות יצירתית ופעפוע חדשנות על ידי עובדיהם. סדנת החדשנות והחשיבה היצירתית למנהלים באה לתת בידי המנהלים כלים לקידום חדשנות בארגון ויכולות למנהיגות יצירתית.  

bottom of page